نمایشگاه ها

نمایشگاه ها

موسسه آوای طبیعت پایدار از بدو تاسیس خود در سال 1384، با شرکت در نمایشگاه های مختلفی که از سوی گروهها و سازمان های مختلف در زمینه های گردشگری، اکوتوریسم،میراث فرهنگی، صنایع دستی، محیط زیست، تنوع زیستی ، کار آفرینی، اشتغال زایی و.... تشکیل شده،شرکت کرده است.
 

نمایشگاه هایی که موسسه آوای طبیعت پایدار در آن حضور داشته، به شرح زیر است:

نمایشگاه تخصصی سازمان دانش آموزی استان تهران - اسفندماه 1384

در محل این سازمان با مشارکت سایر دست اندرکاران که در زمینه آموزش های دانش آموزی فعالیت داشتند برگزار گردید. در این نمایشگاه گروه های مختلف دانش آموزی از مناطق مختلف تهران به ویژه دانش آموزان مقطع دبیرستان حضور داشتند.
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز با توجه به دارابودن

تجربه برگزاری سفرهای آموزشی دانش آموزی به ویژه سفرهای تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان و نیز مشارکت در برنامه ریزی و اجرای بخشهای مربوط به محیط زیست اردوهای دانش آموزی رامسر در این نمایشگاه با تجهیز غرفه مربوط به آموزش های محیط زیستی به عرضه محصولات آموزشی خود پرداخت.

 

نمایشگاه تخصصی گردشگری جنب همایش بین المللی صنایع دستی – کاخ گلستان - اردیبهشت 1385

در اردیبهشت 1385 کنفرانس جهانی صنایع دستی با هدف بررسی ارتباط میان گردشگری و صنایع دستی با همکاری سازمان جهانی جهان گردیUNWTO و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزارگردید.
این کنفرانس بین المللی با حضور بسیاری از اساتید و کارشناسان بنام توریسم و با حضورآقایان فرانچیسکو

فرانچیالی رئیس UNWTO و طالب ریفائی معاون این سازمان در محل همایش های بین المللی صدا و سیما به مدت 3 روز برگزار شد.
در جنب این همایش نمایشگاهی برای معرفی توانمندی های ایران در زمینه گردشگری و صنایع دستی در کاخ سعدآباد برگزار شد. موسسه آوای طبیعت پایدار در غرفه معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده اکوتوریسم حضور یافت و توانمندیهای اکوتوریستی خود را به ویژه در حوزه آموزش عرضه نمود.

 

نمایشگاه تخصصی گردشگری تعطیلات – خرداد 1386

بنا به دعوت کمیته ملی طبیعت گردی در سال 1386، موسسه آوای طبیعت پایدار در اولین نمایشگاه تخصصی گردشگری با نام تعطیلات که توسط بخش خصوصی و با حضور بسیاری از دست اندرکارن خصوصی و دولتی در خرداد 1386 در محل سالن های نمایشگاهی مجموعه کانون فکری کودکان و نوجوانان – سالن حجاب در تهران برگزار می شد شرکت داشت.
در این نمایشگاه موسسه به معرفی دوره های آموزشی و اطلاع رسانی در مورد اولین همایش ملی اکوتوریسم پرداخت.
در این نمایشگاه موسسات و آژانس های مسافرتی طبیعت گردی بنا به دعوت کمیته ملی طبیعت گردی حضور داشتند.

نمایشگاه صنایع دستی و محصولات بومی روستای شیب دراز- همایش معرفی پروژه های روستای شیب دراز – خانه شهریاران جوان – تیرماه 1386


موسسه آوای طبیعت پایدار از سال 2007 پروژه ارتقای اکوتوریسم روستای شیب دراز بر اساس پدیده تخم گذاری لاک پشت پوزه عقابی را با همکاری بخش کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی سازمان ملل متحدUNDP/GEF/SGP و سازمان منطقه آزاد قشم و شورای روستای شیب دراز در جزیره قشم آغاز نمود.

 بخشی از این پروژه که بعدها به عنوان پروژه ای مستقل تعریف و اجرا شد تلاش جهت توانمندسازی بانوان روستای شیب دراز در زمینه صنایع دستی بود.
در تیرماه 1386 همایشی از سوی موسسه آوای طبیعت پایدار با همکاری انجمن خانه فرآوران برای معرفی پروژه های روستای شیب دراز در سالن همایش خانه شهریاران جوان برگزار شد که در جنب این همایش نمایشگاه صنایع دستی و محصولات بومی روستای شیب دراز برپا گردید.
لازم به توضیح است این اولین نمایشگاهی بود که در آن محصولات کاربردی تولیدی بانوان این روستا در قالب نمایشگاه عرضه شد.

 

نمایشگاه اولین همایش ملی اکوتوریسم ایران تهران - هتل المپیک – مرداد 1386

اولین همایش ملی آموزشی تخصصی اکوتوریسم ایران در مرداد 1386 به پیشنهاد و ایده گذاری موسسه آوای طبیعت پایدار و با مشارکت کمیته ملی طبیعت گردی، دفتر برنامه ریزی آموزشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان میرااث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در سالن همایش های بین المللی و سالن شماره 2 هتل المپیک برگزار شد.
در این همایش ملی کارشناسان و اساتید در زمینه

های اکوتوریسم و تنوع زیستی ، پتانسیل ها ،چالشها و مشکلات به تبادل اطلاعات و تجارب خود با علاقمندان به محیط زیست و طبیعت گردان پرداختند.
در جنب این همایش نمایشگاهی از توانمندی های اکوتوریستی ایران با حضور موسسات و آژانس های طبیعت گردی،NGOهای محیط زیستی و فعال در زمینه اکوتوریسم، مطبوعات و سایر گروه های مرتبط برگزار گردید.
غرفه موسسه آوای طبیعت پایدار نیز با عرضه محصولات بومی بانوان جزیره قشم و نیز معرفی توانمندی های این موسسه در زمینه های مرتبط با اکوتوریسم حضور فعالی داشت. 

نمایشگاه جشنواره فرهنگسرای طبیعت(اشراق)- آبان 1386

در آبان ماه 1386 جشنواره ای در فرهنگسرای طبیعت(اشراق) برگزار گردید. در آن سال براساس تفاهم نامه همکاری میان موسسه آوای طبیعت پایدار و فرهنگسرای طبیعت با موضوع اکوتوریسم، طبیعت گردی و محیط زیست با هدف فرهنگ سازی و آشنا نمودن اقشار مختلف مردم با روش های حضور مسئولانه در طبیعت و احترام به آن این موسسه در نمایشگاه جشنواره حضور پیدا کرد.
موسسه آوای طبیعت پایدار در این غرفه با نمایش عکس و فیلم های مرتبط با طبیعت و ارائه بروشور و معرفی دوره های آموزشی که با مشارکت فرهنگسرای طبیعت برگزار می شد حضور فعالی داشت .

نمایشگاه ساحلی صنایع دستی روستای شیب دراز – فروردین 1387

در نوروز سال 1387 و پس از گذشت حدود یکسال از آغاز پروژه های اکوتوریسم روستای شیب دراز و پروژهتوانمندسازی بانوان در ارتباط با صنایع دستی(هنر برای محیط زیست) روستای شیب دراز ، مقرر گردید افرادی که در پروژه صنایع دستی مشارکت داشتند به صورت آزمایشیدر کنار ساحل شیب دراز در سایت حفاظت از لاک پشت ها ، نمایشگاهی برای عرضه مستقیم صنایع دستی

خود برپاکنند.
با توجه به وجود محدودیت های موجود برای بانوان در روستاهای جزیره قشم از جمله روستای شیب دراز این حرکت به نوعی آغاز یک فرآیند اجتماعی جهت حضور فعال بانوان این روستا محسوب می شد.
ایجاد تعامل میان گردشگران و روستاییان از گام های مهم این نمایشگاه برای جامعه محلی بود.حضور گردشگران علاقمند به طبیعت و محیط زیست و به ویژه لاک پشت های پوزه عقابی و ارتباط نزدیک میان آنها و جامعه میزبان از اثرات مثبت این نمایشگاه محسوب می شد. 

 

نمایشگاه همایش ملی خلیج فارس - جزیره قشم - اردیبهشت 1387

اعضای موسسه آوای طبیعت پایدار در این همایش با ارائه مقاله در زمینه توانمندسازی جامعه میزبان به منظور توسعه پایدار گردشگری به ارزش های ویژه جزیره قشم تاکید داشتند.
در جنب این همایش به پیشنهاد آوای طبیعت پایدار و همکاری همه جانبه مسوولین برگزاری همایش، فضایی

جهت عرضه صنایع دستی دو روستای شیب دراز و برکه خلف در سالن مرکز رشد(محل برگزاری همایش) در نظر گرفته شد.
این همایش زمینه را برای اولین حضور بانوان فعال این دو روستا در نمایشگاه برای عرضه محصولات بومی خود و معرفی پروژه" هنر برای محیط زیست" فراهم ساخت. پس از آن بانوان فعال پروژه به همت مسوولین سازمان منطقه آزاد قشم به ویژه بخش سیاحتی در کلیه نمایشگاه ها و همایش های مرتبط حضور پیدا کردند. 

نمایشگاه گردشگری استان خراسان شمالی - بجنورد - خرداد 1387

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانخراسان شمالی در خرداد 1387 اقدام به برگزاری نمایشگاهتخصصی گردشگری با گرایش اکوتوریسم نمود. در این نمایشگاه تخصصی که در شهر بجنورد برگزار شد، علاوه بر آژانس های مسافرتی و گروه های گردشگری ، محیط زیست و طبیعت گردی استان خراسان شمالی، موسساتو گروه های تخصصی طبیعت گردی از سایر

استان ها به ویژه استان تهران حضور داشتند.
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز در این نمایشگاه با اعزام نمایندگان خود در این نمایشگاه حضور فعالی داشت. با توجه به وجود عشایر ترکمن در منطقه خراسان شمالی به ویژه منطقه راز و جرگلان، حضور گروه های عشایری و صنایع دستی در این نمایشگاه نمود و جلوه خاصی داشت. 

نمایشگاه گردهمایی خیرین مدرسه ساز گروه جامعه یاوری – فرهنگسرای نیاوران - 1387

این نمایشگاه درجنب گردهمایی سالیانه گروه خیرین مدرسه ساز -جامعه یاوری - در فرهنگسرای نیاوران برگزار گردید.
این گروه از آنجا که گام های موثری در جزیره قشم انجام

داده است با موسسه آوای طبیعت پایدار آشنا شده و در همایش گردهمایی سالیانه خود با حدود 400 نفر اجرا شد از بانوان فعال در پروژه صنایع دستی جزیره قشم دعوت به عمل آورد.
در این عرضه مستقیم فروش محصولات بومی بانوان جزیره قشم در بالاترین حد خود تا آن زمان اتفاق افتاد.  


نمایشگاه تخصصی هفته گردشگری – کاخ سعدآباد - مهرماه 1387

در مهرماه سال 1387 همزمان با هفته گردشگری در ایران و روز گردشگری در دنیا(26 سپتامبر)، نمایشگاه تخصصی گردشگری توسط معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل مجموعه کاخ

موزه سعدآباد تهران برگزار گردید.
در این نمایشگاه گروه های مختلف تخصصی گردشگری از جمله موسسات ، آژانس ها، انجمن های تخصصی مرتبط با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران حضور داشتند. موسسه آوای طبیعت در این نمایشگاه تخصصی با معرفی فعالیت های آموزشی پژوهشی و ارائه گزارش عملکرد خود در این نمایشگاه حضور فعال داشت. 

نمایشگاه همایش سند ملی طبیعت گردی – کاخ سعدآباد - 1387

کمیته ملی طبیعت گردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 1387 با همکاری دو ارگان دیگر، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع (منابع طبیعی) همایش تخصصی سند ملی طبیعت گردی را در کاخ سعدآباد با حضور مدیران ستادی و مدیران کل استان های 3 سازمان برگزار نمود.
هدف از این همایش آشنایی مدیران مذکور با سند ملی طبیعت گردی ایران بود که جزو اهداف و پروژه های اصلی کمیته ملی طبیعت گردی محسوب می گردید. در جنب این همایش نمایشگاه توانمندی های اکوتوریسم ایران نیز برگزار گردید. در این نمایشگاه موسسه آوای طبیت پایدار نیز به عرضه محصولات فرهنگی خود در حوزه اکوتوریسم پرداخت.

 

هفتمین نمایشگاه محیط زیست – تهران - بهمن 1387

هفتمین نمایشگاه محیط زیست تهران در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران با حضور سازمان محیط زیست و کمیته ملی اکوتوریسم سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، شرکتها و موسسات مرتبط ، شرکنهای خودرو سازی و سمنهای زیست محیطی برگزار گردید .
در این نمایشگاه عمده شرکتها و کارخانجاتی که به تایید محیط زیست ملاحظات زیست محیطی را در تولیدات

و فعالیتهای خود لحاظ می نمایند حضور داشتند . بسیاری از سمنهایی که در حوزه زیست محیطی فعال هستند نیز با حضور در این نمایشگاه به عرضه محصولات خود پرداختند .
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز به عنوان یک موسسه اکوتوریسمی در این نمایشگاه حضور داشت و بیشتر در مورد کارهای انجام شده در ارتباط با محیط زیست طبیعی بالاخص پروژه لاک پشتها به عرضه اطلاعات و محصولات پرداخت. 

نمایشگاه ثبت جهانی ژئوپارک جزیره قشم - بهمن 1387

در بهمن سال 1387 ژئوپارک قشم که به واسطه ارزش های فراوان زمین شناسی خودتنها ژئوپارک ثبت شده خاورمیانه در یونسکو است با حضور مقامات ارشد یونسکو، سازمان های بین المللی،سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان محیط زیست،سازمان زمین شناسی، سازمان منطقه آزاد قشم و سایر ارگان های دست اندرکار در مرکز رشد جزیره قشم رسما افتتاح شد و به این منظور همایشی در محل سالن رشد اجرا گردید.
در جنب این همایش و مراسم افتتاحیه نمایشگاهی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم در حوزه طبیعت و فرهنگ برگزار شد. مسوولین بخش سیاحتی منطقه آزادقشم به پیشنهاد موسسه آوای طبیعت پایدار

و به منظور معرفی توانمندی های بانوان فعال در پروژه صنایع دستی روستای شیب دراز و برکه خلف از آنها جهت حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آوردند و به این ترتیب صنایع دستی تغییر کاربری یافته بانوان این دو روستا که طی سالها تلاش به این مرحله رسیده بودند بار دیگر به مخاطبان علاقمند عرضه شد.

 در این نمایشگاه پروفسور" هان" نماینده رسمی یونسکو در ایران با مذاکره با نمایندگان موسسه آوای طبیعت پایدار و نیز اعضای پروژه صنایع دستی این دو روستا ضمن تایید فعالیت رو به جلوی بانوان فعال در این پروژه راهکارهایی را جهت دریافت مهر اصالت به این گونه تولیدات ارائه نمود.

 

نمایشگاه دومین همایش ملی اکوتوریسم ایران تهران - هتل المپیک – اردیبهشت 1388

پس از برگزاری اولین همایش ملی اکوتوریسم ایران و استقبال چشمگیر جامعه اکوتوریستی کشور از این همایش بعد از گذشت حدود دو سال بنا به پیشنهاد مجدد کمیته ملی طبیعت گردی و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، دومین همایش ملی آموزشی - تخصصی اکوتوریسم در 20 اردیبهشت 1388 در سالن همایش بین المللی هتل المپیک تهران برگزار گردید.

در این همایش جناب آقای مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از اساتید و کارشناسان حوزه اکوتوریسم به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
 در جنب این همایش نمایشگاه اکوتوریسم نیز برگزار گردید که موسسه آوای طبیعت پایدار در کنار سایر موسسات اکوتوریستی و محیط زیستی به معرفی توانمندی های خود و همچنین عرصه صنایع دستی و محصولات بومی پروژه جزیره قشم پرداخت.

 

نمایشگاه ویژه هفته منابع طبیعی - کرج - 1388

به مناسبت هفته منابع طبیعی ، سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور اقدام به برگزاری نمایشگاهی در مرکز اداره جنگل ها و مراتع شهرستان کرج نمود و بسیاری از گروه های مرتبط با موضوع منابع طبیعی را به حضور در این نمایشگاه دعوت کرد. همایشی نیز به همین مناسبت در همان محل برگزار گردید.
از آنجا که کمیته ملی طبیعت گردی خود متشکل از سه سازمان می باشد که یکی از آنها سازمان جنگل ها و مراتع است و به دلیل ارتباط این دو نهاد ، کمیته ملی طبیعت گردی نیز در این نمایشگاه حضور فعال داشت و غرفه هایی را در اختیار گروه های فعال اکوتوریستی قرار داد.
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز به عنوان یکی از گروه های عضو کمیته ملی طبیعت گردی در این نمایشگاه حضور داشت.

نمایشگاه سومین همایش ملی اکوتوریسم ایران تهران – هتل المپیک – اسفند 1388

سومین همایش ملی اکوتوریسم ایران در 15 اسفند 1388 در محل همایش های بین المللی هتل المپیک تهران وبه مناسبت چهارمین سال تاسیس کمیته ملی طبیعت گردی برگزار گردید.
این همایش با مشارکت کمیته ملی طبیعت گردی و آژآنس مسافرتی الی گشت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برگزار گردید.

در این همایش جناب آقای بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آقای حای بابایی وزیر آموزش پرورش و سرکار خانم دستجردی وزیر بهداشت و درمان نیز حضور داشتند.

 مطابق معمول نمایشگاه اکوتوریسم در جنب سالن همایش برقرار بود که موسسه آوای طبیعت پایدار نیز به عرضه توانمندی های خود و نیز محصولات محلی و صنایع دستی قشم پرداخت.

 

نمایشگاه جنب همایش علمی محیط زیست و زیست شناسی دانشگاه شهید بهشتی - 1388

در سال 1388 در دانشکده زیست شناسی شهید بهشتی تهران و با همت انجمن علمی دانشگاه نمایشگاهی با محوریت فعالیت های محیط زیستی برپا گردید.
دانشجویان زیست شناسی شهید بهشتی از پیشگامان تاسیس انجمن علمی زیست شناسی کشور هستند و در این نمایشگاه و همایش سعی داشتند تا آخرین دستاوردهای پژوهش های خود را عرضه کنند.
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز با توجه به برگزاری دوره های مختلف طبیعت گردی و اکوتوریسم و به ویژه با توجه به این که در این دوره ها مباحث مختلف زیست شناسی ، محیط زیست و تنوع زیستی آموزش داده می شود در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و به معرفی فعالیت های خود به ویژه در زمینه آموزش و پژوهش اکوتوریسم پرداخت.

نمایشگاه عرضه توانمندی های بانوان روستای شیب دراز و برکه خلف – هتل بین المللی قشم - فروردین 1389

در فروردین 1389 و با حمایت مدیریت هتل بین المللی قشم نمایشگاه نوروزی ویژه عرضه صنایع دستی بانوان این دو روستا در محل هتل بین المللی برگزار شد.
بانوان فعال پروژه علاوه بر عرضه محصولات بومی تغییرکاربری یافته خود از جمله شال، کیف، جاموبایلی

و... با طراحی نقش حنا بر دستان گردشگران نشانه های بومی جزیره را در دستان آنها به یادگار گذاشتند.
مسوولین هتل بین المللی شهر قشم با حمایت همه جانبه خود از این پروژه گام بزرگی در راستای ارتقاء این فعالیت برداشتند.
با همه گیر شدن عرضه محصولات چینی در جزیره قشم، عرصه مستقیم صنایع دستی بومی منطقه در این ایام خاطره ای ویژه در ذهن گردشگران علاقمند به ایران زمین ثبت نمود. 

 

نمایشگاه اولین همایش ملی پرنده نگری - تهران - مجموعه کاخ سعدآباد - اردیبهشت 1389

اولین همایش ملی پرنده نگری ایران با پیشنهاد کمیته ملی طبیعت گردی و با طراحی موسسه آوای طبیعت پایدار به صورت جشنواره با مشارکت کمیته ملی طبیعت گردی و باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا در 19 اردیبهشت 1389 در مجموعه کاخ سعدآباد تهران برگزار گردید.

این جشنواره بخش های مختلف داشت که بخش جشنواره ای صبح و بخش همایش بعد از ظهر برگزار گردید. در جنب این جشنواره نمایشگاه توانمندی های اکوتوریسم در کنار نمایشگاه تجهیزات اکوتوریسم و نیز عکس های پرنده و نیز نمایشگاه پرنده در نگارگری و مینیاتور برگزار گردید که موسسه آوای طبیعت پایدار ضمن طراحی و اجرای سایر نمایشگاه های این جشنواره خود نیز در بخش توانمندی اکوتوریسم به عرضه محصولات فرهنگی خود پرداخت. 

 

نمایشگاه عکس پرندگان جنب همایش ملی پرنده نگری - نگارخانه کاخ سعدآباد - اردیبهشت 1389

این نمایشگاه در اردیبشهت 1389 همزمان با برگزاری اولین همایش ملی پرنده نگری با حضور گروه های فعال اکوتوریسم و به ویژه فعالان پرنده نگری در مجموعه کاخ سعدآباد برگزار گردید.
از آنجا که در ماه می هر سال روزی با نام روز پرندگان مهاجر شناخته می شود، کارشناسان و مسوولین کمیتهملی طبیعت گردی تصمیم گرفتند نمایشگاهی در جنب همایش ملی پرنده نگری دائر شود. این نمایشگاه با موضوعاتی مانند اکوتوریسم، نگارگری و پرنده و نیز عکس

پرندگان در جنب این همایش برگزار گردید. موسسه آوای طبیعت پایدار خود طراح و مجری این نمایشگاه ها بود.
از جمله مهمترین این نمایشگاه ها ، نمایشگاه عکس پرندگان بود که حدود 120 قطعه عکس از عکاسان فعال و صاحب نام و نیز عکاسان آماتور پرنده جمع آوری ، آماده سازی و در نمایشگاه به نمایش گذاشته شد. این نخستین نمایشگاه عکس پرندگان بود که در قالبی جامع و در این ابعاد و با این تعداد عکاس علاقمند به طبیعت برگزار می شد. 

نمایشگاه معرفی محصولات پروژه های بخش کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی سازمان ملل متحد - دفتر سازمان ملل 1389

بخش کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی سازمان ملل متحد UNDP/GEF/SGP پروژه های مختلفی در ارتباط با محیط زیست و جوامع محلی و در رابطه با اکوتوریسم و نیز حیات وحش به مرحله اجرا درآورده است.
غالب این پروژه ها ارتباط مستقیمی با جوامع محلی و مشارکت آنها دارد. بسیاری از این پروژه های حفاظتی دارای محصولات و تولیدات بومی قابل عرضه است که بر اساس اصول و ملاحظات محیط زیستی تولید می شوند.
از این جمله محصولات می توان به برنج

بدون سم، خرمای سالم، سرکه سیب و... اشاره نمود .همچنین تولیداتی که جنبه آموزشی به ویژه برای کودکان دارد از جمله انواع پازل حیوانات و... از طرفی انواع بروشور، سی دی و کتابهایی که همگی با هدف حفاظت از محیط زیست نوشته و چاپ شده اند.
در سال 1389 و به مناسبت بازدید نماینده سازمان ملل متحد جهت ارزیابی و مشاهده فعالیتهای پروژه های مذکور موسسه آوای طبیعت پایدار در این نمایشگاه حضور پیدا کرد و به معرفی و عرضه صنایع دستی دو روستای شیب دراز و برکه خلف پروژه هنر برای محیط زیست پرداخت. 

 

نمایشگاه بین المللی KOTFA 2010 - کره جنوبی - سئول - خرداد 1389

موسسه آوای طبیعت پایدار در خرداد ماه 1389 به دعوت کمیته ملی طبیعت گردی و به عنوان یکی از نمایندگان این کمیته در نمایشگاه بین المللی KOTFAدر سئول در مرکز COEX که بسیاری از مایشگاه های بین المللی در این مکان برگزار می شود شرکت نمود.
این نمایشگاه یکی از نمایشگاه های معتبر جهانی در زمینه گردشگری به ویژه در شرق آسیا محسوب می شود. آژانس

ها، موسسات،انجمن ها، فعالان عرصه گردشگری و صنایع دستی در این نمایشگاه با عرضه برنامه های تور و سایر محصولات مرتبط حضور فعالی داشتند.
جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه غرفه ای واحد به مساحت 105 متر مربع د راختیار داشت که میان 12 گروه تقسیم گردید.


 یکی از گروه هایی که با هدف معرفی جاذبه های اکوتوریستی ایران و نیز صنایع دستی بومی حضور داشت ، موسسه آوای طبیعت پایدار بود. این نمایشگاه به مدت 3 روز برگزار شد و غرفه ایران به عنوان یکی از غرفه های برتر جایزه گرفت.

 

نمایشگاه تجهیزات ورزش تیراندازی و شکار، سوارکاری و طبیعت گردی - 1389

این نمایشگاه که با هماهنگی و ایده گذاری سازمان محیط زیست در پاییز 1389 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید اختصاص به گروه هایی داشت که در زمینه های مختلف از جمله تیراندازی، شکار، سوارکاری و طبیعت گردی فعال بودند و یا تولیداتی در زمینه تجهیزات آن داشته یا فعالیت های فرهنگی و ترویجی در زمینه های مرتبط داشتند.
موسسه آوای طبیعت پایدار با حضور در این نمایشگاه ضمن معرفی فعالیت های خود به ویژه فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی در راستای حفاظت از محیط زیست و تلاش برای زمینه سازی برای گردشگری پایدار ، مخاطبان را با اصول و مفاهیم اکوتوریسم و راه اجرای سفرهای اکوتوریستی همگام با حفاظت آشنا نمود.

نمایشگاه محیط زیست - موزه حیات وحش دارآباد – 1389

موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش دارآباد با همکاری شهرداری منطقه 1 در پاییز 1389 اقدام به برگزاری جشنواره و نمایشگاهی در رابطه با محیط زیست و تنوع زیستی نمود. در این نمایشگاه گروه های مختلف و NGO های فعال در زمینه محیط زیست به ویژه تنوع زیستی و حیات وحش به ارائه توانمندی ها و عرضه محصولات فرهنگی خود پرداختند.
موسسه آوای طبیعت پایدار نیز با معرفی آموزش های اکوتوریسم که در آن آموزش های محیط زیست و حیات وحش نیز مستتر است در این نمایشگاه حضور داشت. همچنین این موسسه به معرفی پروژه های اکوتوریسم و صنایع دستی مرتبط با پروژه حفاظت از لاک پشت های پوزه عقابی جزیره قشم پرداخت.

نمایشگاه اولین همایش ملی تنوع زیستی و اکوتوریسم - تهران هتل المپیک – مهرماه 1389

سال 2010 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سال تنوع زیستی شناخته شد. همه کشورهای دنیا در این سال و به ویژه در روز جهانی جهان گردی (26 سپتامبر) به برگزاری مراسم و جشنواره ها و نیز همایش های مختلف پرداختند.
درایران نیز به پیشنهاد موسسه آوای طبیعت پایدار و با موافقت کمیته ملی طبیعت گردی و مشارکت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همایشی در هتل المپیک برگزار گردید.
دراین همایش بسیاری از کارشناسان گردشگری ، محیط زیست ،تنوع زیستی و اکوتوریسم از جمله آقایان بهرام

زهزاد، محمد درویش و هومن جوکارو... به ایراد سخنرانی پرداختند.

 در جنب این همایش نیز نمایشگاهی از توانمندی های شرکتها و موسسات فعال در حوزه تنوع زیستی ، محیط زیست و اکوتوریسم برگزار شد که موسسه آوای طبیعت پایدار نیز که خود طراح و مجری آن بود در این نمایشگاه به عرضه محصولات فرهنگی مرتبط با محیط زیست خود از جمله محصولات هنر برای محیط زیست پرداخت.
لازم به توضیح است این همایش اولین همایش تنوع زیستی و اکوتوریسم در ایران به شمار می رود.

 

نمایشگاه جنب همایش تخصصی تبادل تجارب کارشناسان اکوتوریسم ایران - مجمع تشخیص مصلحت نظام - 1389

کمیته ملی طبیعت گردی با مشارکت و همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و کارشناسان آن بخش در سال 1389 اقدام به برگزاری همایشی با حضور کارشناسان اکوتوریسم ایران نمود. این همایش به منظور تبادل تجارب و نظرات کارشناسان حوزه اکوتوریسم و بررسی چالش ها و فرصت های پیش روی این بخش از صنعت گردشگری و ارائه راهکارهایی برای ارتقاء و پیشرفت این حوزه برگزار شد.
در این همایش موضوعات متنوعی مورد از جمله گردشگری با مشارکت جامعه بومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در جنب این همایش نیز نمایشگاهی با حضور چند موسسه فعال در زمینه اکوتوریسم برگزار شد.
موسسه آوای طبیعت پایدار با نمایش و عرضه محصولات بومی و صنایع دستی روستای شیب دراز و برکه خلف و نیز فعالیت های آموزشی مرتبط با جامعه محلی بر اهمیت نقش جامعه میزبان در توسعه اکوتوریسم تاکید داشت.

نمایشگاه هفته میراث فرهنگی – کاخ گلستان - خرداد 1390

در خرداد 1390 از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری و مشارکت کاخ موزه سعدآباد نمایشگاه گرامیداشت هفته میراث فرهنگی در کاخ گلستان برگزار شد. در این نمایشگاه، معاونت میراث فرهنگی، سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان های مختلف به همراه گروه های فعال حوزه میراث فرهنگی حضور گسترده و قابل توجهی داشتند.
همچنین عشایر و اقوام مختلف ایران زمین با عرضه محصولات بومی خود به این نمایشگاه جلوه ویژه های بخشیدند. موسسه آوای طبیعت پایدار نیز با توجه به اجرای پروژه های جامعه بومی و به ویژه هنر برای محیط زیست به معرفی پروژه های خود و نیز فعالیت های آموزشی فرهنگی خود پرداخت. کارگاه های تخصصی جنب نمایشگاه در این هفته گام موثری در راستای معرفی میراث فرهنگی و ارزش های بومی ایران زمین برای مخاطبان خود محسوب می شد.