اخبار

آرشیو خبر ها

اخبار

a report to #iy 2017 the international year of Sustainable Tourism for Development
گزارشی از برخی فعالیتهای مرتبط با شعار سال 2017    گردشگری پایدار ، ابزاری برای توسعه

شامل فعالیتهایی از موسسه آوای طبیعت پایدرا ، کمیته گردشگری پایدار معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری ،   و مجله گیلگمش و کانون انجمنهای صنفی راهنمایان تور ایران

 

The Role of Guest Houses in Sustainable Tourism

and

Some activities of Sustainable Tourism Topic in Iran

 

a report to #iy 2017 the international year of Sustainable Tourism for Development

اولین همایش و کارگاههای آموزشی اقامتگاههای بوم گردی ایران و گردشگری پایدار در خانه نقلی کاشان برگزار شد
اولین همایش و کارگاههای آموزشی اقامتگاههای بوم گردی ایران و گردشگری پایدار در خانه نقلی کاشان برگزار شد . ‌در پی اعلام مجمع عمومی سازمان ملل متحد که سال ۲۰۱۷ را به عنوان سال" گردشگری پایدار ، ابزاری برای توسعه" اعلام کرده و همه کشورهای عضو UNWTO فعالیتهایی ترویجی ، علمی ، آموزشی و اجرایی را حول شعار گردشگری پایدار برنامه ریزی و اجرا می‌نمایند و در پی تشکیل کمیته گردشگری ‌پایدار معاونت گردشگری ، و به پیشنهاد اکبر رضوانیان دبیر انجمن اقامتگاههای بوم گردی ایران و هماهنگیهای موسسه آوای طبیعت پایدار به عنوان مجری بخش آموزشی و کارگاهها ،  دوشنبه و سه شنبه ۱۳ و ۱۴ شهریور ۹۶  همایش اقامتگاههای بوم‌گردی و گردشگری پایدار در خانه نقلی و خانه دوست کاشان برگزار گردید . ‌این گردهم آیی با حضور بیش از ۱۶۰ نفر از مدیران اقامتگاههای بوم گردی کشور ، اصحاب گردشگری ، کارشناسان و علاقمندان گردشگری و مقامات برگزار شد . ‌در کارگاههای آموزشی این همایش ، نیما آذری ،افسانه احسانی ، آرش نورآقایی ، اشکان بروج و پورنگ پورحسینی در کنار اکبر رضوانیان و کیارش اقتصادی به بیان مطالب و ارائه موارد آموزشی و بیان تجربیات پرداختیم . ‌همچنین بابک مغازه ای نیز در این همایش کارگاهی را برای ارائه و تشریک تجربیات برگزار نمود . ‌

امید است این همایش و مطالب آموزشی آن بتواند موجب ارتقای کیفیت اقامتگاههای بوم گردی ایران در کنار ارتقای موضوع  گردشگری پایدار مطابق اهداف سال گردشگری پایدار سازمان ملل متحد شود . ‌

با تشکر ویژه از آقای رضوانیان و تیم اجرایی خانه نقلی و مسئولین بخش بازاریابی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، کمیته گردشگری پایدار ، کمیته توافقهای ملی گردشگری و دفتر مطالعات آموزش گردشگری که ما را در برگزاری این همایش و کارگاههای آموزشی آن  یاری کردند . ‌

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/06/20

جلسه هم اندیشی با اعضای تیم داوطلب موسسه آوای طبیعت پایدار
روز چهارشنبه 1 شهریور ماه 96 جلسه ای با حضور اعضای تیم داوطلب موسسه آوای طبیعت پایدار برگزار شد.

در این جلسه ضمن قدردانی از حضور اعضا برای حضور ارزشمند خود در ارائه عروسک های بومی در نمایشگاه اخیرجشنواره ملی بازی و اسباب بازی، در مورد پروژه جدید موسسه آوای طبیعت پایدار در دو استان خراسان جنوبی و کرمان توضیحات مختصری ارائه گردید و از اعضا تقاضا شد تا پاسخ و نظر خود را در جواب این پرسش که یک کسب و کاری که حافظ  منابع طبیعی و فرهنگ است چه ویژگی هایی باید داشته باشد را بگویند. به طور کلی چگونه میتوان کسب و کاری ایجاد کرد که حافظ فرهنگ و طبیعت باشد؟

در این جلسه به پاسخ های ارزشمندی رسیدیم که تا حد قابل قبولی به ترسیم نقشه راه مان کمک کرد.

 

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/06/04

حضور موسسه آوای طبیعت پایدار با عروسک های بومی مناطق مختلف ایران در سومین جشنواره ملی اسباب بازی
حضور موسسه آوای طبیعت پایدار با عروسک های بومی در سومین جشنواره ملی اسباب بازی

زمان: 24 تا 28 مرداد ماه

ساعت بازدید : 14 الی 22

آدرس: خیابان فاطمی - خیابان حجاب - مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری

غرفه B25

همچنین از خراسان جنوبی با عروسک های بومی خود در غرفه B39  حضور دارند.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/05/25

جایگاه آموزش در زنجیرۀ توسعه روستایی
جایگاه آموزش در زنجیرۀ توسعه روستایی

چهارشنبه و پنجشنبه هفته قبل 11 و 12 مرداد 96 به دعوت آقای کرمی از فعالین گردشگری و آموزش کرمانشاه، در دورۀ آموزش و ظرفیت سازی گردشگری روستایی، به قصد اشتغال در منطقه اورامانت لهون کرمانشاه (پاوه و روستاهای اطراف) شرکت کردیم و به ارائه مطلب و تجربیات پرداختیم.خود آقای کرمی نیز مدرس دیگر این کارگاه آموزشی بودند.

این دوره در پی نیاز به اشتغالزایی در روستاهای کشور و افزایش موج بیکاری در استان ها، به صورت پایلوت در استان کرمانشاه برگزار شد و هدف آن آموزش و ظرفیت سازی در موضوع ایده سازی تا اجرای فعالیت‌های اشتغالزایی گردشگری با تاکید بر اصول توسعه پایدار و مشارکت جوامع محلی بود.

موضوعاتی که در این کارگاه ارائه شد، عبارت بودند از: آشنایی با اصول گردشگری روستایی، مشارکت جوامع محلی، اصول تفسیر میراث و پتانسیل های روستایی، روند مدیریت مقاصد گردشگری روستایی و طریقه برندسازی و بازاریابی در مقیاس محلی و روستایی.

اما نکته مهم این است که آموزش، به خودی خود هرگز قادر به توانمندسازی و ظرفیت سازی عملیاتی جوامع محلی نیست، بلکه آموزش نیز خود یک حلقه از مجموعه زنجیرۀ مدیریت مقاصد گردشگری روستایی و در حقیقت ابزاری در یک فرایند مدیریتی است که منجر به توان افزایی و توانمندی جوامع محلی می‌گردد.

خوشبختانه، در استان کرمانشاه (که خود متاسفانه دومین استان در معضل بیکاری در کشور است) هم نیروی انسانی با ظرفیت و قوی و امید بخش به عنوان سرمایه اجتماعی وجود دارد و هم پتانسیل های فرهنگی، میراث نا ملموس، مردم شناسی و طبیعت و صنایع دستی در حد خوبی موجود است و هم مسئولینی علاقمند و آگاه دارد که می توان برای پایلوت شدن فعالیت های مدیریت روستایی در قالب یک فرایند توسعه ای به آنها تکیه کرد .

امید است گردشگری در استان و مخصوصاً اورامانت لهون کرمانشاه، به شکل درست و اصولی ساماندهی شود و در مراحل بعد و پس از ظرفیت سازی نیروی انسانی، به بازارهای هدف معرفی گردد تا در این خطه پرپتانسیل از ایران، شاهد تخریب های رایج گردشگری ناپایدار نباشیم.

 

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/05/16

نشست خانه پروین


در روز پنجشنبه 5 مرداد 1396 نشست خانه پروین با مشارکت اعضای تیم داوطلب آوای طبیعت پایدار و نمایندگان ایکوم و برخی اعضای انجمن بوم و هنر،با هدف بررسی چشم انداز آینده عروسکهای بومی ایران و اقدامات پیش رو به ویژه در حوزه بین المللی انجام شد.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/05/07